Cichy domyk szafek

Jak pozbyć się problemu trzaskających szafek

Przydatne akcesoria meblowe. Dla zdecydowanej większości z nas własne gniazdo, czyli nasz dom albo mieszkanie, to miejsce odpoczynku, relaksu oraz dodatkowo wyciszenia. Niestety, prawie każdy prawdopodobnie zdaje sobie sprawę, że ażeby pozyskać absolutną ciszę i brak jakiegokolwiek hałasu, musielibyśmy przeprowadzić się na całe odludzie.

Sąsiedzi czy inni domownicy wydają z siebie różne dźwięki, częstokroć mimowolnie. Irytujące odgłosy wydają również niektóre meble. Skrzypiące drzwi czy trzaskające szafki mogą wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszego człowieka.

Mając to na uwadze spróbujmy pomyśleć, w jaki sposób można prostymi metodami poprawić działanie mebli, zapobiec hałasowaniu , a ponadto szybkiemu psuciu. Na pewno, jedną z najczęściej stosowanych przedmiotów w mieszkaniu są wszelkiej maści szafki , a oprócz tego szuflady. Drzwi od szafek i szuflad otwieramy praktycznie cały czas, gdy chcemy coś do nich włożyć albo wyjąć. Ażeby dbać o meble możemy wyposażyć drzwiczki w amortyzatory umożliwiające, tak zwany cichy domyk. W ten sposób pozbędziemy się irytującego trzaskania szafek , a oprócz tego drzwi. Mechanizm umożliwi na to, ażeby zawiasy powoli i łagodnie wróciły na własne miejsce. Dzięki temu nie tylko i wyłącznie zlikwidujemy częściowo hałas, ale również przedłużymy żywotność mechanizmów do otwierania oraz dodatkowo zamykania mebli. Częstym kłopotem, zwłaszcza w przypadku dużych rodzin są trzaskające drzwi. Warto w takiej okoliczności uruchomić odbojnik z gumy lub z tworzywa sztucznego, który będzie hamował drzwi i w ten sposób je chronił przed zniszczeniem.

Polecam: hamulec meblowy producent.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s