Trudno gojące się rany u psa

Psie dolegliwości

Każdemu właścicielowi psiaka zależy na komforcie i zdrowiu własnego podopiecznego. Niestety, we współczesnym świecie, na pieska czyhają przeróżnego rodzaju zagrożenia. Mowa tu w szczególności o odłamkach szkła, metalu czy ostrych, plastikowych elementach zalegających w znaczącej liczbie sytuacji na chodnikach, jezdniach, a wręcz trawnikach.

Nic więc dziwnego, że zranienie u psa może się zatem od czasu do czasu zdarzyć nawet najbardziej czujnemu właścicielowi czworonoga. Warto zatem wiedzieć, jak leczyć rany u psa.

W przypadku niegroźnych, płytkich ranek, zadrapań czy otarć nie będzie potrzebna fachowa pomoc. Takie psie zranienia można śmiało opatrzyć w domowych warunkach. Będziemy jednak w tym celu potrzebować bezpiecznych i skutecznych preparatów do odkażania ran, wykorzystanych dla zwierząt. Odpowiednie lekarstwa , a dodatkowo preparaty kupimy w dobrych sklepach zoologicznych, przez internet lub bezpośrednio u weterynarza. Przykładowo, uszkodzona opuszka u psa, to dość powszechna, a poza tym uciążliwa dolegliwość. Miejsce uszkodzenia na opuszce należy delikatnie zdezynfekować, a następnie opatrzyć normalnym bandażem albo specjalnym opatrunkiem, przeznaczonym dla czworonogów. Jeżeli już mamy podejrzenia, że w ranę wdało się zakażenie, to jak najszybciej trzeba udać się z pupilem do zaufanego lekarza weterynarii.

Doświadczony weterynarz opatrzy ranę, , a oprócz tego ewentualnie przepisze potrzebne lekarstwa przeciwzapalne czy również antybiotyki. Pamiętajmy, że trudno gojące się rany u psa wymagają wiele cierpliwości i ciepła ze strony opiekuna zwierzęcia.

Źródło: uszkodzona opuszka u psa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s