Atrakcyjne gzymsy

Sztukateria do wnętrz
Choć jeszcze do niedawna w trendach aranżacji pomieszczeń wydawał się dominować chłodny minimalizm, sytuacja zaczęła ulegać zmianie. Warto przypomnieć sobie czym są aranżacje bogate i charakterne, choć jednocześnie przytemperowane wspomnianym podejściem minimalistycznym. Jeżeli już zastanawiasz się jak wyczarować udany plan dla własnego mieszkania, mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek.

Po pierwsze, zwracaj uwagę na szczegóły i nie bój się kontrastów. Tak de fakto to kontrasty bywają największą ozdobą mieszkania, o ile umiejętnie się nimi zagra. Idealnym przykładem na to będzie chociażby sztukateria wewnętrzna. Używając takie stylowe dodatki jak zdobione gzymsy do pomieszczeń możesz dodać aranżacji więcej charakteru.

W wersji barokowej sztukateria jest dopełniana szeregiem innych ozdób, w nowoczesnej za to stawia się na ochłodzenie efektu za pomocą jednolitego koloru ścian. Już nie barwne tapety i naręcza kwiatów w wazonach, lecz dogłębnie przemyślane szczegóły rozmieszczone tu i ówdzie po wszystkich pomieszczeniach. Nie zapominaj jednakże, że to jak będzie wyglądać Twoja sztukateria pomieszczeń zależy tylko od Ciebie i… Od Twoich preferencji.

Trendy trendami, bardzo istotne jest podążanie za własną intuicją (przy zachowaniu pewnego rodzaju rozsądku, dla funkcjonalności projektu). Warto zauważyć, że wybór sztukaterii w sklepach jest dzisiaj ogromny i stwarza to dosłownie nieograniczoną ilość sposobów. Wystarczy, że otworzysz umysł i zaczniesz rozglądać się za tymi niebanalnymi akcentami… Na pewno coś wybierzesz.

Zobacz więcej: listwy przysufitowe.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s