Wypożycz auto

Wypożycz auto
Uzyskanie samochodu zastępczego po wypadku jest bardzo ważne dla wielu z nas. Wynika to z faktu, że wciąż potrzebujemy się jakoś poruszać, a auto może na dłuższy czas zagościć w warsztacie. Nie jest to z całą resztą nic dziwnego, w końcu szkody powypadkowe bywają często niemałe i powinno się się liczyć z tym, że naprawa trochę potrwa.

Na ten czas możemy pokusić się o auto z OC sprawcy. Na jakiej zasadzie to działa? Otóż towarzystwa ubezpieczeniowe (niestety nie wszystkie) udostępniają nam możliwość wynajęcia samochodu zastępczego na czas naprawy naszego auta. Bez wątpienia taki wynajem aut jest w pełni bezpłatny, ponieważ zostaje w sposób automatyczny pokryty z polisy OC sprawcy. Zawsze zapytajmy agenta o sposobność uzyskania samochody zastępczego w trakcie zgłaszania szkody, ponieważ ubezpieczanie zwykle nie kwapią się żeby poświęcając własny czas nas o tym niemalże poinformować.

Samochód zastępczy możemy pozyskać na różnorodne sposoby. Jednym z nich jest po prostu odbiór go wprost w placówce firmy ubezpieczeniowej. Jednak czasami miejscem, gdzie otrzymamy zastępcze auto będzie zwykła wypożyczalnia samochodów. Wszystko zależy czy ubezpieczyciel ma podpisaną umowę z jedną z takich firm, wówczas po auto zgłosimy się do najbliższej placówki. Bez wątpienia wszystko wciąż jest dla nas bezpłatne, ponieważ koszty pokrywa OC sprawcy. Jeżeli jednakże towarzystwo sprawcy nie daje możliwość nam na zarezerwowanie samochodu zastępczego, możemy korzystać z oferty swojego ubezpieczyciela, o ile oczywiście wykupiliśmy poprzednio odpowiedni pakiet ubezpieczeniowy.

Warto sprawdzić: wynajem samochodów Siedlce.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s