Szukanie pracowników

Rekrutacja na kilka sposobów

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to nie lada wyzwanie. To, co na pozór może się wydawać zwyczajne, wcale takie nie jest i zakładając firmę, w niedługim czasie można się o tym przekonać. Pierwsze schody ukazują się już w momencie rejestracji działalności.

Papiery, które powinno się wypełnić, przyprawiają o niemały zawrót głowy. Prawie każdy, kto chociaż raz załatwiał dowolne sprawy w urzędzie, wie, że powinno się wykazać się ogromną cierpliwością, żeby przez to przejść. Po dopełnieniu wszelkich formalności można się śmiało nazywać posiadaczem firmy. W końcu tak dumnie to brzmi. Wkrótce jednakże zdarzą się sytuacje, w których wolałoby się nie być szefem. Pierwsze podatki, ubezpieczenia to wyłącznie kropla w morzu kosztów. Pół biedy, jeśli firma świetnie prosperuje, gorzej, gdy pieniądze kapią jak krew z nosa. Są to na nieszczęście gorzkie uroki własnej działalności. Powinno się natomiast skupić się na pozytywach.

W pewnym okresie bowiem nadchodzi czas, w którym można sobie pozwolić na zatrudnienie do pomocy dodatkowej osoby. I właśnie wówczas nasuwa się łatwe pytanie, mianowicie, jak odszukać pracownika? Jeśli teoria wygląda pięknie, to praktyka nie przedstawia się w tak kolorowych barwach. Niby jest bezrobocie, ale o chętnych do pracy trudno. W takiej sytuacji właściwym rozwiązaniem jest umieszczenie ogłoszeń w prasie regionalnej, a także na serwisach społecznościowych. Gdy oddzieli się ziarno od plew, to jest realna szansa na znalezienie stosownej osoby na dane stanowisko. No cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Sprawdź tutaj: rekrutacje specjalistów.

Reklamy
Zamieszczone w Inne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s