Rekrutacja pracowników

Poszukiwany pracownik

W jaki sposób firmy szukają pracowników? Najczęściej w tym celu wykorzystują ogłoszenia, które publikuje się na wszelakiego rodzaju wortalach ogłoszeniowych. W dużej liczbie przypadków ogłoszenia takie umieszczane są też w urzędach pracy.

Niekiedy poszukiwanie pracowników zlecane jest osobom, które w danej firmie już pracują. Takie sytuacje zdarzają się wówczas, kiedy sytuacja jest nagła. Ludzie, którzy w danej firmie pracują w wielu sytuacjach polecają osoby, które na danym stanowisku pracy mógłby się odkryć. Natomiast sytuacje takie najczęściej dotyczą stanowisk produkcyjnych, wówczas, kiedy nawał zaplanowanej produkcji jest bardzo duży.

Kiedy wyszukuje się pracowników przez ogłoszenia, to redaguje się ja tak, aby jak najlepiej ograniczyć napływ ofert osób, które do danej pracy nie nadają się kompletnie. Dlatego też sporo firm decyduje się na to, ażeby rekrutacja pracowników Łódź odbywała się za pośrednictwem agencji pracy. Na jej barki wtedy spada zredagowanie ogłoszenia i przyjmowanie aplikacji. W tak zaistniałych okolicznościach i agencja pracy para się ich selekcjonowaniem. Na rozmowy do firm trafia tylko nieliczna część osób, które na dane ogłoszenie aplikowały. Zdecydowanie ogranicza to obowiązki danej firmy w procesie rekrutacyjnym.

Osoby, które prowadzą agencje pośrednictwa pracy mają doświadczenie w tym, jak znaleźć pracownika. W dużej liczbie przypadków wręcz to one przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne, o ile takie jest życzenie zleceniodawcy. W wielu jednakże przypadkach zostawiają sobie one możliwość samodzielnego zadecydowania, kto na dane stanowisko zostanie przyjęty.

Warto zobaczyć: agencja rekrutacyjna.

Reklamy
Zamieszczone w Inne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s